Matkarajad

Hõimumarsil saab igaüks valida 3 erineva pikkusega matkaraja vahel.
Igal rajal on oma nimi sõltuvalt erinevatest Eesti-Soome ajaloolistest sõjalistest koostöödest.
 

SOOMEPOISTE MARSS – 8km

Teise Maailmasõja ajal sõdis Soome armees tuhandeid Eestist pärit vabatahtlikke Nõukogude Liidu vastu. Peamiselt jalaväerügementi 200 kuulunud eestlaste peamiseks ajendiks oli auvõlg soomlaste ees sealse abi eest Eesti Vabadussõjas. Soomepoiste hüüdlausegi kõneles sellest: „Soome vabaduse ja Eesti au eest!“.
LINK RAJALE

 

PORILASTE MARSS – 17km

Porilaste marsi helid on tuttavad nii soomlastele kui eestlastele ammuse sõjalauluna. Tänane Soome presidendi tunnusmarss on Pori jalaväerügemendi ajalooline tunnuslaul, mida porilased laulsid ka ülivõidukas Narva lahingus 1700.a, mil Eesti ja Soome rügemendid Rootsi armee koosseisus võitlesid ühiselt Moskva tsaaririigi vägede vastu.
LINK RAJALE

 

EKSTRÖMI MARSS – 30km

Hõimumarss on välja kasvanud Ekströmi marsist, mis mälestas samas pikkuses matkarajaga Soome vabatahtlikke Eesti Vabadussõja Viru rindel. See hindamatu abi – tuhanded soomalsed 1919.a – oli üks Vabadussõja võidu kolmest põhjusest. Ekströmi rada mälestab kõiki Eesti Vabadussõjas võidelnud soomlasi, nii neid kes kolonel Ekströmi juhtimisel võitlesid Viru rindel kui ka neid, kes võitlesid Lõuna rindel kolonel Kalmi Põhja Poegade rügemendis.
LINK RAJALE